@locale
Ustawia ustawienia środowiska locale w systemie Windows
Opis
Ustawienie @locale ma wpływ na zestaw znaków i separator pól używany w plikach CSV, a także na domyślny separator dziesiętny i tysięczny w formatowaniu liczb, jeśli inne parametry (kodowanie, separator, formatowanie pól) nie określają niczego innego.Może to być przydatny skrót podczas pracy z plikami CSV, które pochodzą z obcej domeny i nie są typowe dla domeny lokalnej. Np. jeśli znajdujesz się w USA, ale wszystkie pliki CSV wejściowe i wyjściowe mają separator średnika, a w polach numerycznych używają przecinka dziesiętnego, praktycznym rozwiązaniem może być przełączenie się na stronę de-DE zamiast ustawiania formatu dla każdego pliku.
To ustawienie działa tylko w programie CSVFOX, a nie w całym systemie, jak polecenie "locale" w wierszu poleceń.
Wzór
@locale=language @locale=language-REGION;language-REGION;...Parametr składa się z listy jednego lub kilku żądanych ustawień locale. Każde ustawienie może składać się z języka lub języka i regionu, oddzielonych myślnikiem lub podkreślnikiem.
Jeśli podano więcej niż jedno ustawienie, ustawienia są oddzielone średnikami lub przecinkami.
Polecenie @locale próbuje ustawić jedno z tych ustawień, zaczynając od pierwszego. Jeśli się to uda, proces zostaje zakończony. W przeciwnym razie zostanie wypróbowana kolejna opcja.
To, jakie ustawienia lokalne są dostępne dla poszczególnych środowisk Windows, zależy od instalacji w danym kraju.
Przykład użycia
- @locale=en-EN;en-US;en
- Użytkownik chce zmienić język na angielski, najlepiej na angielski brytyjski.
To polecenie próbuje ustawić locale na "en-EN". Jeśli to się nie powiedzie, zostanie spróbowana opcja "en-US", a jeśli i to się nie powiedzie, w ostateczności pozostanie tylko "en".
To polecenie nie ma skrótu klawiszowego.